Články Scanlock

Pelco a jeho budoucnost ve službách Motoroly

„Video hraje stále silnější roli při zajišťování bezpečnějších měst a zabezpečení podniků po celém světě,“ řekl Greg Brown, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Motorola Solutions. V srpnu roku 2020 dokončila Motorola akvizici společnosti Pelco Inc. Jaká je budoucnost mezinárodně uznávané společnosti Pelco, která byla základním kamenem světového trhu s bezpečnostními kamerami a která v poslední dekádě nedokázala přesvědčit svými výsledky?

Společnost Motorola Solutions je celosvětovým lídrem v oblasti kritických komunikací a analytiky. Akvizicí technologických firem, jakou je například Pelco, VideoTec, Avigilon, Ava Security a další, si Motorola posílila ambice stát se globálním lídrem v oblasti zabezpečení pomocí videa a analýzy obrazu. Z postoje Motoroly je cítit odhodlání účastnit se otevřeného boje s notoricky známými asijskými trhy, které penetrují trh nízkými cenami a agresivní obchodní politikou.

Společnost Pelco, kterou Motorola koupila za 110 miliónů dolarů, není v jejich portfoliu jediná, která se zabývá bezpečnostními video systémy. Proto se začaly objevovat otázky, zda překrývání produktů se značkami Avigilon, Ava a VideoTec nebude mít na úspěchy jednotlivých značek negativní vliv. Viceprezident video divize společnosti Motorola John Kedzierski vyvrací jakékoliv pochybnosti. Trh se podle jeho slov přesouvá k řešením na „klíč“, produkty Pelco však budou zastávat pozici otevřeného video bezpečnostního systému (VMS) integrovatelného třetími stranami, tak jako doposud. Pelco se hodí pro řešení, která lze připojit ke stávajícím systémům. Pomocí protokolu Onvif si připojíte kvalitní kamery s vestavěnými analýzami obrazu do vašeho stávajícího systému.

Spojení Pelco a Motorola by mělo být v konečném důsledku mnohem přínosnější v porovnání s partnerstvím se Scheider Electric, které se více orientuje na automatizaci budov. V oblasti automatizace budov si video systémy hledají své místo hůře.

Nejen díky akvizici Motoroly, ale zejména díky kvalitnímu a širokému portfoliu produktů, jsme se stali oficiálním distributorem Pelco pro Českou republiku a Slovensko.

Pokud máte o systémy Pelco zájem, neváhejte navštívit naše stránky,
nebo nás navštivte osobně na naší centrále v Brně, kde jsme schopni mnoho produktů představit i fyzicky.

 

Zdroj: IPVM, Pelco Corporations, Motorola Solutions, Asmag
Zpracoval: Bc. Martin Šipula (Scanlock CZ, spol. s r.o.)