Areál státního úřadu

Zákazník/společnost: státní úřad ČR
Oblast podnikání: veřejná správa
Termín realizace: Q2-Q3 / 2021
Autor/zodpovědná osoba: Ing. Ondřej Maňas
Termín vytvoření: Q2 / 2022

Zdání

Bezpečnost ve státních zařízeních a areálech je nutným parametrem pro hladký chod institucí, které slouží veřejnosti daného státu. Všude tam, kde je reálné riziko ohrožení zdraví a života osob nebo majetku, se využívá různých nástrojů pro zajištění bezpečnosti, od fyzické ostrahy objektu až po složité inteligentní systémy, umožňující rychlou reakci pro neutralizaci rizika.

Jednou z důležitých součástí komplexního řešení jsou kamerové systémy, které tvoří možnost sledovat aktuální dění v objektu i kolem něj a současně přináší možnost zajistit důkazný materiál pro pozdější vyhodnocení incidentu.

Výměnu zastaralého kamerového systému řešil i tento zákazník, který chtěl využít možností nových moderních technologií a povýšit systém běžného přenosu obrazu na monitor a záznam o inteligentní funkce, které pomohou vyhledat rizikové situace a upozornit na ně pověřené osoby. Využití vyššího rozlišení a digitálního zpracování jsou už jen přidanou hodnotou dnešní doby intenzivního vývoje těchto technologií.

Představení zákazníka

Investor si na základě veřejné soutěže vybral systémového integrátora, který má dlouhodobé zkušenosti s instalacemi podobných zakázek. Navíc navržené řešení není jejich první úspěšná vzájemná spolupráce.

Výzvy, požadavky a očekávání zákazníka

Zákazník měl při poptávce jasná kritéria, která přinesla do projektu nové výzvy.
Vzhledem ke stáří objektu byl požadován co nejmenší zásah do konstrukcí stavby. Technologicky měl být kamerový systém v moderním provedení s množstvím možných inteligentních a analytických funkcí. Prvky měly splňovat dlouhou životnost se zaměřením na přední renomované výrobce.
Bylo nutno brát ohled na 24 hodinovou službu, která bude systém nepřetržitě ovládat a usnadnit jim proto užívání tohoto řešení v porovnání se stávajícím systémem.
V rámci komplexnosti řešení bezpečnosti je nutno umožnit také systémové propojení s jinými technickými celky, jako je přístupový systém, rozpoznávání registračních značek vozidel, alarmový systém a další.
Takové řešení uživateli poskytne spolehlivý a efektivní nástroj pro rychlé řešení nenadálých situací a pozdějšího vyhledání nebo vyhodnocení incidentů.

Použité produkty

Kamery
Track & Trace
Čárové kódy
Registrační značky
Tabule
Time Slot Management
Rezervační systém
Váhy

Řešení

Realizovaný kamerový systém je vzhledem k požadavkům zákazníka na spolehlivý a inteligentní systém navržen, co se týče nosných prvků, v technologiích Bosch, Metel, Geutebrück, NEC a Videotec.
Jádrem systému je záznamové zařízení od německé společnosti Geutebrück, které nabízí chytré a propracované prostředí pro připojení kamerových i ovládacích jednotek. Současně je systém vybaven joystickovými ovladači stejného výrobce, které umožňují pohodlné ovládání systému a otočných kamer.
Instalované kamery Bosch poskytují přidanou hodnotu v oblasti kvality obrazu, inteligentních funkcí a jsou doplněny kryty a infračervenými přísvity italského výrobce Videotec. Tímto spojením dosahuje obraz vysoké kvality a je umožněno využívat video pro další analytické zpracování.
Živnou půdou pro celý systém je datová síť tvořená prvky Metel, jenž umožňují propojení optickým kabelem do bezpečnější kruhové topologie a současně poskytují PoE napájení kamerám a jiným periferiím. S dlouhou životností a integrovanými přepěťovými ochranami se switche Metel řadí mezi špičku svého oboru.
Vše se přehledně a adresně zobrazuje na klientských stanicích s monitory NEC, které jsou určeny pro tzv. použití 24/7 (24 hodin denně, 7 dní v týdnu).

Výsledek

Inovace kamerového systému přispěla uživateli k vyšší bezpečnosti v areálu, přinesla jednodušší obsluhu, kvalitnější obrazový záznam, umožnila využít inteligentních funkcí, které automaticky upozorňují na potenciálně nebezpečné situace a v neposlední řadě otevřela dveře k hlubší integraci do dalších používaných technologií.

Související reference

Zaujaly vás naše produkty?

Zanechte na sebe kontakt, spojíme se s vámi.
Váš e-mail...
Kontaktní mobil...
Kliknutím na ODESLAT souhlasíte s tím, že budete kontaktováni 
obchodním oddělením. Více o ochraně soukromí.
ODESLAT
SCANLOCK CZ, spol. s r.o.
Březinova 1608/42
616 00 Brno, Česká republika

Po–Pá 9.00–17.00

Tel.: +420 515 917 917
E-mail: info@scanlock.cz
www.scanlock.cz
IČO: 03233341
DIČ: CZ03233341
Spisová značka C 83983 vedená
u Krajského soudu v Brně
Zajímáte se o novinky v oblasti bezpečnostních technologií?
Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.
Odběr je možné kdykoli zrušit.
Registrovat se...
Copyright © 2023 SCANLOCK CZ, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram